Explora

Troba el teu pla

HiHa.cat encara no té cercador de text. Pots trobar què fer a Barcelona per dia, per zona o per tipus de pla:

Premsa

HiHa.cat és l'agenda en català per descobrir què passa a Barcelona: plans, llocs, barris i notícies de la ciutat. Aquí trobareu el que necessiteu per escriure'n.

Dades i gràfics per a mitjans

Barcelona, vista des de les nostres dades

Des d'octubre de 2023, DondeGo publica i ordena l'agenda cultural de Barcelona: concerts, exposicions, festes, espectacles i els espais on passen. Hem analitzat els esdeveniments que l'arxiu conserva dels dos últims anys, d'octubre de 2024 a setembre de 2026, per veure com es reparteix la vida cultural de la ciutat: on passa, quan i de quina mena.

Són dades documentades per DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de Barcelona. Hi falten propostes que no hem recollit, i una part del canvi d'un any a l'altre pot ser de la nostra cobertura i no de la ciutat.

  • 1.859 esdeveniments documentats en dos anys
  • 5.627 dates programades
  • 397 llocs de la ciutat amb esdeveniments
  • 57 de 73 barris amb activitat registrada
Barcelona, barri a barriMapa dels 73 barris de Barcelona acolorits segons el nombre d'esdeveniments documentats per DondeGo d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Els barris amb més registres són el Poble-sec (282); el Raval (234); la Dreta de l'Eixample (136); Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera (134); el Barri Gòtic (118). 16 barris, sobretot de Nou Barris, Horta-Guinardó i Sant Martí, no tenen cap esdeveniment registrat. El mapa inclou el 84 % dels esdeveniments, els que tenen un espai situat dins del terme municipal.DADES HIHA · ATLES CULTURALBarcelona,barri a barriOn han passat 1.558 dels 1.859esdeveniments que DondeGo hadocumentat en dos anys, els que tenenun espai localitzat. El Poble-sec (incloula muntanya de Montjuïc) i el Ravalencapçalen el mapa; 16 barris no hitenen cap registre.1.859esdeveniments documentats397llocs amb esdeveniments57 de 73barris amb activitat registradaEsdeveniments per barri1–910–2425–4950–99100 o mésSense registresLa Vila de Gràcia69 esdevenimentsp. ex. Espai TexasLa Dreta de l'Eixample136 esdevenimentsp. ex. Casa Milà — La PedreraSant Pere, Santa Caterina i laRibera134 esdevenimentsp. ex. Palau de la Música CatalanaEl Barri Gòtic118 esdevenimentsp. ex. Club de Jazz «Jamboree»El Raval234 esdevenimentsp. ex. Centre de CulturaContemporània de BarcelonaEl Poble-sec282 esdevenimentsinclou la muntanya de MontjuïcFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubre de 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de total'activitat cultural de la ciutat.El mapa compta cada esdeveniment una sola vegada, al barri del seu espai; en queden fora 301 sense espai localitzable.Límits de barris i districtes: Ajuntament de Barcelona, Open Data BCN (CC BY 4.0).HiHa.catdades de DondeGo
Barcelona, barri a barriMapa dels 73 barris de Barcelona acolorits segons el nombre d'esdeveniments documentats per DondeGo d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Els barris amb més registres són el Poble-sec (282); el Raval (234); la Dreta de l'Eixample (136); Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera (134); el Barri Gòtic (118). 16 barris, sobretot de Nou Barris, Horta-Guinardó i Sant Martí, no tenen cap esdeveniment registrat. El mapa inclou el 84 % dels esdeveniments, els que tenen un espai situat dins del terme municipal.DADES HIHA · ATLES CULTURALBarcelona, barri a barriOn han passat 1.558 dels 1.859 esdeveniments que DondeGo ha documentat en dos anys, els que tenen unespai localitzat. El Poble-sec (inclou la muntanya de Montjuïc) i el Raval encapçalen el mapa; 16 barris no hitenen cap registre.1.859esdeveniments documentats397llocs amb esdeveniments57 de 73barris amb activitat registradaEsdeveniments per barri1–910–2425–4950–99100 o mésSense registresLa Vila de Gràcia69 esdevenimentsp. ex. Espai TexasLa Dreta de l'Eixample136 esdevenimentsp. ex. Casa Milà — La PedreraSant Pere, Santa Caterina i laRibera134 esdevenimentsp. ex. Palau de la Música CatalanaEl Barri Gòtic118 esdevenimentsp. ex. Club de Jazz «Jamboree»El Raval234 esdevenimentsp. ex. Centre de Cultura Contemporània deBarcelonaEl Poble-sec282 esdevenimentsinclou la muntanya de MontjuïcFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubrede 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de la ciutat.El mapa compta cada esdeveniment una sola vegada, al barri del seu espai; en queden fora 301 sense espai localitzable.Límits de barris i districtes: Ajuntament de Barcelona, Open Data BCN (CC BY 4.0).HiHa.catdades de DondeGo
Obre el gràfic a mida completa («Barcelona, barri a barri», PNG)

Esdeveniments documentats per DondeGo a cada barri de Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026, segons l'espai on se celebren. Encapçala la llista el Poble-sec, que inclou la muntanya de Montjuïc, amb espais com Palau Sant Jordi i Teatre Apolo. Font: DondeGo / HiHa.cat.

Altres formats: quadrat, vertical i web
Veure les dades en una taula
Esdeveniments documentats per barri (els 73 barris oficials)
BarriDistricteEsdevenimentsEspais
El Poble-secSants-Montjuïc28239
El RavalCiutat Vella23431
La Dreta de l'EixampleEixample13637
Sant Pere, Santa Caterina i la RiberaCiutat Vella13436
El Barri GòticCiutat Vella11839
La Vila de GràciaGràcia6924
El Parc i la Llacuna del PoblenouSant Martí6312
El Fort PiencEixample519
El Besòs i el MaresmeSant Martí346
La Sagrada FamíliaEixample347
La Font de la GuatllaSants-Montjuïc291
La Vila Olímpica del PoblenouSant Martí2811
El PoblenouSant Martí2714
Sant AndreuSant Andreu265
L'Antiga Esquerra de l'EixampleEixample258
La Maternitat i Sant RamonLes Corts254
El GuinardóHorta-Guinardó177
La BarcelonetaCiutat Vella1710
La Nova Esquerra de l'EixampleEixample169
Les CortsLes Corts166
Sant AntoniEixample164
Sant Gervasi - la BonanovaSarrià-Sant Gervasi155
PedralbesLes Corts144
Sant Gervasi - GalvanySarrià-Sant Gervasi124
Vallvidrera, el Tibidabo i les PlanesSarrià-Sant Gervasi124
SarriàSarrià-Sant Gervasi116
La SagreraSant Andreu83
La GuineuetaNou Barris74
SantsSants-Montjuïc72
El Camp d'en Grassot i Gràcia NovaGràcia62
Diagonal Mar i el Front Marítim del PoblenouSant Martí53
El Bon PastorSant Andreu54
El ClotSant Martí53
HortaHorta-Guinardó54
HostafrancsSants-Montjuïc52
La BordetaSants-Montjuïc42
La Marina de PortSants-Montjuïc44
Baró de ViverSant Andreu31
El CarmelHorta-Guinardó32
El CollGràcia31
La SalutGràcia31
La TeixoneraHorta-Guinardó31
Provençals del PoblenouSant Martí32
Sants - BadalSants-Montjuïc31
El Congrés i els IndiansSant Andreu21
Sant Martí de ProvençalsSant Martí21
CanyellesNou Barris11
El Putxet i el FarróSarrià-Sant Gervasi11
La ClotaHorta-Guinardó11
La Marina del Prat VermellSants-Montjuïc11
La ProsperitatNou Barris11
La Trinitat NovaNou Barris11
Les RoquetesNou Barris11
Les Tres TorresSarrià-Sant Gervasi11
MontbauHorta-Guinardó11
NavasSant Andreu11
Sant Genís dels AgudellsHorta-Guinardó11
Can BaróHorta-Guinardó00
Can PegueraNou Barris00
Ciutat MeridianaNou Barris00
El Baix GuinardóHorta-Guinardó00
El Camp de l'Arpa del ClotSant Martí00
El Turó de la PeiraNou Barris00
La Font d'en FarguesHorta-Guinardó00
La Trinitat VellaSant Andreu00
La Vall d'HebronHorta-Guinardó00
La Verneda i la PauSant Martí00
PortaNou Barris00
Torre BaróNou Barris00
VallbonaNou Barris00
Vallcarca i els PenitentsGràcia00
VerdunNou Barris00
Vilapicina i la Torre LlobetaNou Barris00

El que diuen les dades

  1. El Poble-sec és el barri amb més esdeveniments documentats (282). Té explicació geogràfica: el barri oficial inclou la muntanya de Montjuïc, amb Palau Sant Jordi i Teatre Apolo.
  2. El 78 % de les 993 dates de concert documentades cauen de divendres a diumenge; el dilluns en té només el 2,9 %.
  3. L'agost és el mes amb menys propostes noves els dos anys (25 i 28), quan la mitjana mensual és de 66.
  4. Ciutat Vella concentra el 41 % de les 165 exposicions amb espai localitzat, i cada mes n'hi havia entre 27 i 43 d'obertes a la ciutat.
  5. Gràcia és el districte on un sol tipus d'activitat pesa més: espectacles, el 49 % dels seus esdeveniments.
  6. 16 dels 73 barris no tenen cap esdeveniment amb espai localitzat en aquest període, sobretot a Nou Barris, Horta-Guinardó i Sant Martí.
Quan s'omple l'agenda de Barcelona?Gràfic de columnes amb les propostes culturals que comencen cada mes a Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026, segons DondeGo; l'agost és el mínim dels dos anys (25 i 28). A sota, les activitats d'un sol dia per dia de la setmana: dilluns 4 %, dimarts 6 %, dimecres 6 %, dijous 11 %, divendres 16 %, dissabte 28 %, diumenge 28 %.DADES HIHA · CALENDARIQuan s'omplel'agenda deBarcelona?L'agost és el mes amb menys propostesnoves en tots dos anys analitzats. I el cap desetmana mana: dissabte i diumengeconcentren el 56 % de les activitats d'un soldia; el dilluns, només el 4 %.25 i 28propostes noves d'agost de 2025 i de 2026: elmínim de cada anyPROPOSTES QUE COMENCEN CADA MES20406080100120oct2024novdesgen2025febmarçabrmaigjunyjul25agsetoctnovdesgen2026febmarçabrmaigjunyjul28agset116No compareu directament un any amb l'altre: una part de la diferència pot ser de cobertura de DondeGo i no d'activitat real.ACTIVITATS D'UN SOL DIA, PER DIA DE LA SETMANA4 %dl.6 %dt.6 %dc.11 %dj.16 %dv.28 %ds.28 %dg.Font: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubre de 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de total'activitat cultural de la ciutat.Propostes noves: esdeveniments diferents, al mes de la seva primera data. Activitats d'un sol dia: dates que comencen i acaben el mateix dia.HiHa.catdades de DondeGo
Quan s'omple l'agenda de Barcelona?Gràfic de columnes amb les propostes culturals que comencen cada mes a Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026, segons DondeGo; l'agost és el mínim dels dos anys (25 i 28). A sota, les activitats d'un sol dia per dia de la setmana: dilluns 4 %, dimarts 6 %, dimecres 6 %, dijous 11 %, divendres 16 %, dissabte 28 %, diumenge 28 %.DADES HIHA · CALENDARIQuan s'omple l'agendade Barcelona?L'agost és el mes amb menys propostes noves en tots dos anys analitzats. I el cap de setmana mana:dissabte i diumenge concentren el 56 % de les activitats d'un sol dia; el dilluns, només el 4 %.PROPOSTES QUE COMENCEN CADA MES20406080100120oct2024novdesgen2025febmarçabrmaigjunyjul25agsetoctnovdesgen2026febmarçabrmaigjunyjul28agset116No compareu directament un any amb l'altre: una part de la diferència pot ser de cobertura de DondeGo i no d'activitat real.ACTIVITATS D'UN SOL DIA, PER DIA DE LA SETMANA4 %dl.6 %dt.6 %dc.11 %dj.16 %dv.28 %ds.28 %dg.Font: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubrede 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de la ciutat.Propostes noves: esdeveniments diferents, al mes de la seva primera data. Activitats d'un sol dia: dates que comencen i acaben elmateix dia.HiHa.catdades de DondeGo
Obre el gràfic a mida completa («Quan s'omple l'agenda de Barcelona?», PNG)

Propostes que comencen cada mes i activitats d'un sol dia per dia de la setmana a l'agenda de Barcelona documentada per DondeGo, d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Les diferències entre un any i l'altre poden ser de cobertura de DondeGo i no d'activitat real. Font: DondeGo / HiHa.cat.

Altres formats: quadrat, vertical i web
Veure les dades en una taula
Propostes que comencen cada mes i sessions per dia de la setmana
Mes o diaPropostes novesEsdeveniments actiusDates (totes) / activitats d'un sol dia
Octubre 202480142157
Novembre 202485182186
Desembre 202469180239
Gener 202554159188
Febrer 2025116228228
Març 2025112240271
Abril 202567202212
Maig 202568202201
Juny 202567198183
Juliol 202555173199
Agost 202525128104
Setembre 202545167157
Octubre 202558173202
Novembre 202584228250
Desembre 202578252379
Gener 202637216279
Febrer 202652220244
Març 202656225331
Abril 202662217258
Maig 202678252325
Juny 202650214255
Juliol 202663238302
Agost 202628182176
Setembre 202694273301
Dilluns——156 (4 %)
Dimarts——239 (6 %)
Dimecres——233 (6 %)
Dijous——404 (11 %)
Divendres——611 (16 %)
Dissabte——1.058 (28 %)
Diumenge——1.069 (28 %)
El 78 % de les dates de concert, de divendres a diumengeDos gràfics sobre els concerts documentats per DondeGo a Barcelona d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Dates de concert per dia de la setmana: dl. 3 %, dt. 4 %, dc. 6 %, dj. 9 %, dv. 26 %, ds. 30 %, dg. 22 %. Concerts diferents per barri: el Poble-sec 131; el Barri Gòtic 42; Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera 41; el Parc i la Llacuna del Poblenou 40; el Raval 37; el Fort Pienc 16.DADES HIHA · CONCERTSEl 78 % de lesdates de concert,de divendres adiumengeDe les 993 dates de concert que DondeGo hadocumentat a Barcelona en dos anys, el 78 %cauen de divendres a diumenge. I el Poble-secés on n'hem trobat més, amb Palau Sant Jordi iSala Apolo.427concerts diferents documentats, amb 993 datesd'un sol diaDATES DE CONCERT PER DIA DE LA SETMANA3 %dl.4 %dt.6 %dc.9 %dj.26 %dv.30 %ds.22 %dg.78 % de les datesON SONEN: CONCERTS PER BARRIEl Poble-sec131Palau Sant Jordi · Sala ApoloEl Barri Gòtic42Club de Jazz «Jamboree» · Reial Cercle Artístic de BarcelonaSant Pere, Santa Caterina i la Ribera41Palau de la Música Catalana · Museu Europeu d'Art ModernEl Parc i la Llacuna del Poblenou40Sala Razzmatazz · Sala Razzmatazz 2El Raval37Espai «Paral·lel 62» · Gran Teatre del LiceuEl Fort Pienc16Museu de la Música. L’Auditori · plaça «La Monumental»Font: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubre de 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de total'activitat cultural de la ciutat.Dates de concert: cada data d'un sol dia programada per a un concert. Per barris, cada concert compta una vegada, al barri de l'espai.HiHa.catdades de DondeGo
El 78 % de les dates de concert, de divendres a diumengeDos gràfics sobre els concerts documentats per DondeGo a Barcelona d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Dates de concert per dia de la setmana: dl. 3 %, dt. 4 %, dc. 6 %, dj. 9 %, dv. 26 %, ds. 30 %, dg. 22 %. Concerts diferents per barri: el Poble-sec 131; el Barri Gòtic 42; Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera 41; el Parc i la Llacuna del Poblenou 40; el Raval 37; el Fort Pienc 16.DADES HIHA · CONCERTSEl 78 % de les dates de concert,de divendres a diumengeDe les 993 dates de concert que DondeGo ha documentat a Barcelona en dos anys, el 78 % cauen dedivendres a diumenge. I el Poble-sec és on n'hem trobat més, amb Palau Sant Jordi i Sala Apolo.DATES DE CONCERT PER DIA DE LA SETMANA3 %dl.4 %dt.6 %dc.9 %dj.26 %dv.30 %ds.22 %dg.78 % de les datesON SONEN: CONCERTS PER BARRIEl Poble-sec131Palau Sant Jordi · Sala ApoloEl Barri Gòtic42Club de Jazz «Jamboree» · Reial Cercle Artístic de BarcelonaSant Pere, Santa Caterina i la Ribera41Palau de la Música Catalana · Museu Europeu d'Art ModernEl Parc i la Llacuna del Poblenou40Sala Razzmatazz · Sala Razzmatazz 2El Raval37Espai «Paral·lel 62» · Gran Teatre del LiceuEl Fort Pienc16Museu de la Música. L’Auditori · plaça «La Monumental»Font: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubrede 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de la ciutat.Dates de concert: cada data d'un sol dia programada per a un concert. Per barris, cada concert compta una vegada, al barri de l'espai.HiHa.catdades de DondeGo
Obre el gràfic a mida completa («El 78 % de les dates de concert, de divendres a diumenge», PNG)

Concerts documentats per DondeGo a Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026: dates de concert per dia de la setmana i concerts diferents per barri de l'espai. Font: DondeGo / HiHa.cat.

Altres formats: quadrat, vertical i web
Veure les dades en una taula
Concerts: dates de concert per dia de la setmana i concerts diferents per barri
Dia o barriValorPercentatge o espais
Dilluns29 dates3 %
Dimarts42 dates4 %
Dimecres55 dates6 %
Dijous90 dates9 %
Divendres260 dates26 %
Dissabte301 dates30 %
Diumenge216 dates22 %
El Poble-sec131 concertsPalau Sant Jordi, Sala Apolo
El Barri Gòtic42 concertsClub de Jazz «Jamboree», Reial Cercle Artístic de Barcelona
Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera41 concertsPalau de la Música Catalana, Museu Europeu d'Art Modern
El Parc i la Llacuna del Poblenou40 concertsSala Razzmatazz, Sala Razzmatazz 2
El Raval37 concertsEspai «Paral·lel 62», Gran Teatre del Liceu
El Fort Pienc16 concertsMuseu de la Música. L’Auditori, plaça «La Monumental»
La Dreta de l'Eixample13 concertsEsglésia del Sagrat Cor, Parròquia de Sant Francesc de Sales
La Vila de Gràcia10 concertsCentre Artesà Tradicionàrius, El Teatre més Petit del Món
El Besòs i el Maresme9 concertsParc del Fòrum, Centre de Convencions Internacional de Barcelona - Auditori
La Vila Olímpica del Poblenou8 concertsLa Nau, Bridge 48 Studios
On hem trobat més exposicions?Mapa dels districtes de Barcelona i rànquing de barris segons el nombre d'exposicions diferents documentades per DondeGo d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Ciutat Vella en té 67; per barris, el Raval (33); la Dreta de l'Eixample (21); Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera (19); el Poble-sec (18); el Barri Gòtic (15). Cada mes hi havia entre 27 i 43 exposicions obertes.DADES HIHA · EXPOSICIONSOn hem trobatmés exposicions?182 exposicions documentades en dos anys,cadascuna comptada una sola vegada encaraque estigui oberta mesos. De les 165 amb espailocalitzat, Ciutat Vella en concentra el 41 %, i elRaval és el barri amb més.27–43exposicions obertes cada mes: la categoria mésestable entre les de més activitatEXPOSICIONS PER DISTRICTE67292752530126ELS 7 BARRIS AMB MÉS EXPOSICIONSEl Raval33Centre de Cultura Contemporània deBarcelonaLa Dreta de l'Eixample21Palau Robert · Museu Tàpies(Fundació Antoni Tàpies)Sant Pere, Santa Caterina i laRibera19Museu Picasso · Museu Europeu d'ArtModernEl Poble-sec18Museu Nacional d'Art de Catalunya(MNAC) · Fundació Joan MiróEl Barri Gòtic15Reial Cercle Artístic — InstitutBarcelonès d'ArtEl Parc i la Llacuna delPoblenou12Disseny Hub Barcelona · Museu CanFramisLa Font de la Guatlla9CaixaForumFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubre de 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de total'activitat cultural de la ciutat.Cada exposició compta una sola vegada, al barri del seu espai (165 de 182 tenen espai localitzat). "Obertes cada mes": exposicions amb alguna data dins del mes.Límits de barris i districtes: Ajuntament de Barcelona, Open Data BCN (CC BY 4.0).HiHa.catdades de DondeGo
On hem trobat més exposicions?Mapa dels districtes de Barcelona i rànquing de barris segons el nombre d'exposicions diferents documentades per DondeGo d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Ciutat Vella en té 67; per barris, el Raval (33); la Dreta de l'Eixample (21); Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera (19); el Poble-sec (18); el Barri Gòtic (15). Cada mes hi havia entre 27 i 43 exposicions obertes.DADES HIHA · EXPOSICIONSOn hem trobat més exposicions?182 exposicions documentades en dos anys, cadascuna comptada una sola vegada encara que estiguioberta mesos. De les 165 amb espai localitzat, Ciutat Vella en concentra el 41 %, i el Raval és el barri ambmés.PER DISTRICTE6729275253012627–43exposicions obertes cada mes: la categoria mésestable entre les de més activitatELS 8 BARRIS AMB MÉS EXPOSICIONSEl Raval33Centre de Cultura Contemporània de Barcelona · La VirreinaCentre de la ImatgeLa Dreta de l'Eixample21Palau Robert · Museu Tàpies (Fundació Antoni Tàpies)Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera19Museu Picasso · Museu Europeu d'Art ModernEl Poble-sec18Museu Nacional d'Art de Catalunya (MNAC) · Fundació Joan MiróEl Barri Gòtic15Reial Cercle Artístic — Institut Barcelonès d'Art · Museu FredericMarèsEl Parc i la Llacuna del Poblenou12Disseny Hub Barcelona · Museu Can FramisLa Font de la Guatlla9CaixaForumLa Vila Olímpica del Poblenou6Centre de Fotografia KBrFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubrede 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de la ciutat.Cada exposició compta una sola vegada, al barri del seu espai (165 de 182 tenen espai localitzat). "Obertes cada mes": exposicionsamb alguna data dins del mes.Límits de barris i districtes: Ajuntament de Barcelona, Open Data BCN (CC BY 4.0).HiHa.catdades de DondeGo
Obre el gràfic a mida completa («On hem trobat més exposicions?», PNG)

Exposicions diferents documentades per DondeGo a Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026, segons el barri de l'espai. Una exposició de tres mesos compta com una sola. Font: DondeGo / HiHa.cat.

Altres formats: quadrat, vertical i web
Veure les dades en una taula
Exposicions diferents per districte i per barri
ÀreaExposicionsEspais amb més exposicions
Districte: Ciutat Vella67
Districte: Eixample29
Districte: Sants-Montjuïc27
Districte: Sant Martí26
Districte: Les Corts5
Districte: Gràcia5
Districte: Horta-Guinardó3
Districte: Sarrià-Sant Gervasi2
Districte: Sant Andreu1
Districte: Nou Barris0
Barri: El Raval33Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, La Virreina Centre de la Imatge
Barri: La Dreta de l'Eixample21Palau Robert, Museu Tàpies (Fundació Antoni Tàpies)
Barri: Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera19Museu Picasso, Museu Europeu d'Art Modern
Barri: El Poble-sec18Museu Nacional d'Art de Catalunya (MNAC), Fundació Joan Miró
Barri: El Barri Gòtic15Reial Cercle Artístic — Institut Barcelonès d'Art, Museu Frederic Marès
Barri: El Parc i la Llacuna del Poblenou12Disseny Hub Barcelona, Museu Can Framis
Barri: La Font de la Guatlla9CaixaForum
Barri: La Vila Olímpica del Poblenou6Centre de Fotografia KBr
Barri: La Nova Esquerra de l'Eixample5Antiga Seu Editorial Gustavo Gili, Edifici de La Model
Barri: La Vila de Gràcia5Casa Seat, Wonder Photo Shop
Barri: El Besòs i el Maresme4Museu de Ciències Naturals de Barcelona
Barri: El Poblenou3Espai Immers, Casa d'ERIKALUST
Barri: Pedralbes3Reial Monestir de Santa Maria de Pedralbes
Barri: El Guinardó2Recinte Modernista de Sant Pau
Barri: Sant Gervasi - la Bonanova2Museu de la Ciència CosmoCaixa
Barri: Baró de Viver1aparcament exterior La Maquinista
Barri: El Clot1Centre Cultural La Farinera del Clot
Barri: El Fort Pienc1Museu de la Música. L’Auditori
Barri: Horta1Centre Cívic Matas i Ramis
Barri: La Maternitat i Sant Ramon1Fundació Suñol
Barri: La Sagrada Família1Centre Cívic Sagrada Família
Barri: Les Corts1Centre comercial «L'illa Diagonal»
Barri: Sant Antoni1La Universitat de Barcelona
Cada districte té el seu ritmeMatriu de cercles dels 10 districtes de Barcelona per vuit tipus d'activitat. La mida de cada cercle és el percentatge d'esdeveniments documentats del districte en aquella categoria, d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Trets distintius: Ciutat Vella, cinema; Sants-Montjuïc, concerts; Eixample, fires i mercats; Sant Martí, fires i mercats; Gràcia, espectacles; Les Corts, festes; Sarrià-Sant Gervasi, amb infants; Sant Andreu, amb infants; Horta-Guinardó, festes.DADES HIHA · DISTRICTESCada districteté el seu ritmeQuè s'hi programa, en proporció. Algunsdistrictes tenen un tret molt clar: Gràcia,espectacles (49 %); Les Corts, festes (44 %)i Sants-Montjuïc, concerts (41 %).ConcertsEspectaclesFestivalsFestesExposicionsFires imercatsCinemaAmbinfantsCiutat Vella503 esdeveniments10 %Sants-Montjuïc335 esdeveniments41 %Eixample278 esdeveniments9 %Sant Martí167 esdeveniments10 %Gràcia81 esdeveniments49 %Les Corts55 esdeveniments44 %Sarrià-Sant Gervasi52 esdeveniments19 %Sant Andreu45 esdeveniments20 %Horta-Guinardó31 esdeveniments39 %Nou Barris11 esdev. · mostra petitaPercentatge dels esdeveniments del districte10 %25 %50 %Tret distintiu: la categoria en què el districte méssupera la mitjana de la ciutatFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubre de 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de total'activitat cultural de la ciutat.Un esdeveniment pot tenir més d'una categoria: els percentatges d'una fila no sumen 100 %. Districte segons l'espai de l'esdeveniment.HiHa.catdades de DondeGo
Cada districte té el seu ritmeMatriu de cercles dels 10 districtes de Barcelona per vuit tipus d'activitat. La mida de cada cercle és el percentatge d'esdeveniments documentats del districte en aquella categoria, d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Trets distintius: Ciutat Vella, cinema; Sants-Montjuïc, concerts; Eixample, fires i mercats; Sant Martí, fires i mercats; Gràcia, espectacles; Les Corts, festes; Sarrià-Sant Gervasi, amb infants; Sant Andreu, amb infants; Horta-Guinardó, festes.DADES HIHA · DISTRICTESCada districte té el seu ritmeQuè s'hi programa, en proporció. Alguns districtes tenen un tret molt clar: Gràcia, espectacles (49 %); LesCorts, festes (44 %) i Sants-Montjuïc, concerts (41 %).ConcertsEspectaclesFestivalsFestesExposicionsFires imercatsCinemaAmb infantsCiutat Vella503 esdeveniments10 %Sants-Montjuïc335 esdeveniments41 %Eixample278 esdeveniments9 %Sant Martí167 esdeveniments10 %Gràcia81 esdeveniments49 %Les Corts55 esdeveniments44 %Sarrià-Sant Gervasi52 esdeveniments19 %Sant Andreu45 esdeveniments20 %Horta-Guinardó31 esdeveniments39 %Nou Barris11 esdev. · mostra petitaPercentatge dels esdeveniments del districte10 %25 %50 %Tret distintiu: la categoria en què el districte més supera la mitjana de la ciutatFont: DondeGo / HiHa.catEsdeveniments documentats per DondeGo a Barcelona, per data de celebració (octubre 2024 – setembre 2026). Dades a 13 d'octubrede 2026. Arxiu de DondeGo, no un cens de tota l'activitat cultural de la ciutat.Un esdeveniment pot tenir més d'una categoria: els percentatges d'una fila no sumen 100 %. Districte segons l'espai del'esdeveniment.HiHa.catdades de DondeGo
Obre el gràfic a mida completa («Cada districte té el seu ritme», PNG)

Pes de cada tipus d'activitat en els esdeveniments documentats per DondeGo a cada districte de Barcelona, d'octubre de 2024 a setembre de 2026. Un esdeveniment pot tenir més d'una categoria. Font: DondeGo / HiHa.cat.

Altres formats: quadrat, vertical i web
Veure les dades en una taula
Percentatge dels esdeveniments de cada districte per tipus d'activitat
DistricteEsdevenimentsConcertsEspectaclesFestivalsFestesExposicionsFires i mercatsCinemaAmb infants
Ciutat Vella50324 %22 %15 %15 %13 %5 %10 % ★5 %
Sants-Montjuïc33541 % ★21 %19 %12 %8 %3 %3 %4 %
Eixample27813 %29 %18 %14 %10 %9 % ★6 %7 %
Sant Martí16737 %10 %24 %11 %16 %10 % ★2 %3 %
Gràcia8114 %49 % ★21 %11 %6 %2 %6 %9 %
Les Corts5511 %16 %11 %44 % ★9 %5 %2 %5 %
Sarrià-Sant Gervasi5227 %10 %23 %12 %4 %10 %2 %19 % ★
Sant Andreu459 %38 %44 %9 %2 %9 %4 %20 % ★
Horta-Guinardó3113 %0 %35 %39 % ★10 %3 %6 %3 %
Nou Barris (mostra petita)1118 %18 %36 %27 %0 %18 %0 %0 %

Com hem fet els números

Font
Totes les fitxes d'esdeveniments de l'agenda de Barcelona publicades per DondeGo (2.257), descarregades de l'API pública de dondego.es el 13 d'octubre de 2026. El recompte coincideix amb el de la base de dades original de DondeGo.
Període
Esdeveniments amb alguna data entre l'1 d'octubre de 2024 i el 30 de setembre de 2026, segons la data de celebració, no la de publicació.
Com es compta
Cada esdeveniment compta una sola vegada: una exposició de tres mesos és una exposició, i cada fitxa d'una sèrie (per exemple, cada edició) és un esdeveniment. Les dates són cada data programada; els gràfics per dia de la setmana només fan servir les d'un sol dia, perquè una exposició o un festival de diversos dies no cau en un dia concret. Un esdeveniment pot tenir més d'una categoria, i per això les categories no sumen el total.
Geografia
Cada esdeveniment se situa al barri del seu espai, amb els límits oficials de l'Ajuntament de Barcelona (Open Data BCN). Els «llocs» inclouen sales i museus, però també places, carrers i platges on es fan activitats. En queden fora 75 esdeveniments en espais de fora del terme municipal. 301 més no tenen un espai localitzable: compten en els totals de la ciutat, però no als mapes.
Exclusions
61 dates invàlides (fora dels anys 2000–2099, gairebé totes amb l'any 0001) no compten; 45 fitxes sense cap data vàlida queden fora.
Límits
És l'arxiu de DondeGo tal com es conserva avui: no hem pogut verificar que inclogui totes les fitxes publicades en el passat. Els noms d'alguns espais es tradueixen automàticament del castellà.

Com citar aquestes dades

Font: DondeGo / HiHa.cat

DondeGo / HiHa.cat. «Barcelona, vista des de les nostres dades». Esdeveniments documentats d'octubre de 2024 a setembre de 2026, dades a 13 d'octubre de 2026. https://hiha.cat/premsa/#dades

Podeu reproduir aquests gràfics i les dades agregades en articles i reportatges sense alterar-ne les xifres, amb la menció «Font: DondeGo / HiHa.cat» i, en mitjans digitals, un enllaç a aquesta pàgina. Els límits dels barris són de l'Ajuntament de Barcelona (Open Data BCN, CC BY 4.0) i el seu crèdit ha de quedar als mapes.

Per què existeix HiHa.cat

Barcelona té una vida cultural enorme, però la informació està escampada: webs d'espais, programes municipals, xarxes d'organitzadors, cartells de barri. Els grans esdeveniments es troben fàcilment; un concert en una sala petita, una exposició de barri o una activitat familiar a prop de casa, no tant.

HiHa.cat vol fer més fàcil aquesta descoberta local, i fer-la en català. L'agenda s'organitza com es viu la ciutat: per dies, per barris i per tipus de pla, perquè sigui senzill respondre la pregunta de sempre: què hi ha avui a Barcelona?

Què el fa diferent

A HiHa.cat, un esdeveniment no és una fitxa aïllada. Cada pla està connectat amb l'espai on se celebra, el barri i el districte, les dates i el tipus d'activitat i, quan les dades ho permeten, amb les persones, les organitzacions i les notícies que hi tenen relació. Així es pot passar d'un concert a la sala que l'acull, de la sala a tot el que hi passa, i del barri als plans que hi ha a prop.

Aquesta manera de connectar la informació de la ciutat és la tecnologia que DondeGo desenvolupa des de Barcelona.

Disponible avui

En desenvolupament

  • Una cerca dins del lloc; avui la descoberta es fa per dies, barris i categories.
  • Més textos revisats en català: una part de les descripcions encara arriba només en castellà.
  • Més relacions entre notícies, llocs, persones i esdeveniments, que es proven internament abans de publicar-se.

Proveu-ho vosaltres

Tres recorreguts reals per veure com funciona. El contingut canvia cada dia, perquè és l'agenda viva de la ciutat.

Tecnologia

De les dades a les connexions

Un esdeveniment aïllat diu poca cosa. Connectat amb el lloc, el barri, el moment i la gent que hi participa, ajuda a entendre la ciutat. Aquesta és la feina de la tecnologia semàntica de DondeGo, sobre la qual funciona HiHa.cat.

  1. Informació de la ciutat

    Fitxes d'esdeveniments, espais i notícies que DondeGo recull de fonts públiques des del 2023.

  2. Estructura semàntica

    Cada fitxa es relaciona amb el seu espai, el barri, les dates, el tipus d'activitat i, quan es pot, amb persones i organitzacions.

  3. HiHa.cat

    Una agenda en català que fa servir aquestes relacions per organitzar la ciutat per dies, barris i plans.

  4. Descoberta local

    Del concert a la sala, de la sala al barri, del barri a tot el que hi passa: menys cerca, més context.

Creamedia

DondeGo ha estat seleccionat per participar en la 17a edició del programa Creamedia de Barcelona Activa.

En el marc del programa, DondeGo ha publicat un prototip a creamedia.es: una guia de Barcelona que proposa plans, llocs i barris a partir dels interessos que tria cada persona. Està en castellà i en català i funciona amb una còpia fixa de l'agenda.

És un prototip: no tot el que s'hi veu és a HiHa.cat, i no és el web oficial del programa Creamedia ni de Barcelona Activa.

Qui hi ha al darrere

HiHa.cat és un projecte de DondeGo, empresa de mitjans digitals i tecnologia amb seu a Barcelona (EVENTOS&LUGARES AGREGADOR S.L.). DondeGo publica dondego.es, una guia d'oci i cultura en castellà, i ha desenvolupat la plataforma de dades que connecta esdeveniments, llocs, organitzacions, barris i notícies.

HiHa.cat és una marca pròpia, en català i centrada en Barcelona, construïda sobre aquesta tecnologia compartida. L'empresa la va fundar Aleksandr Prokofyev, que n'és l'editor en cap.

Com es fa

L'agenda es construeix a partir d'informació pública d'espais, organitzadors i fonts oficials, que la plataforma de DondeGo recull i ordena per dates, llocs i barris. Molts textos en català s'obtenen amb traducció automàtica a partir dels originals en castellà, i les notícies de noticies.hiha.cat van signades. Els detalls són a la política editorial i a qui som.

Logotips i materials

Els gràfics de dades, en PNG i SVG, són a la secció Barcelona, vista des de les nostres dades.

Podeu fer servir aquests logotips per informar sobre HiHa.cat i DondeGo, sense modificar-los ni suggerir cap patrocini o aval. Si necessiteu captures del producte o una imatge en un altre format, escriviu-nos.

Preguntes freqüents

HiHa.cat és una traducció de DondeGo?

No exactament. HiHa.cat comparteix amb DondeGo la base de dades i la tecnologia, però és un producte propi en català, centrat en Barcelona i organitzat per dies, barris i tipus de pla. Una part dels textos sí que prové de DondeGo i s'hi tradueix automàticament al català.

Quines ciutats cobreix?

Barcelona. L'agenda i les notícies se centren en la ciutat, els seus districtes i els seus barris.

Què hi pot trobar la gent?

Concerts, exposicions, teatre, festes, plans gratuïts i activitats per anar-hi amb nens; fitxes d'espais de la ciutat; pàgines de barris i districtes; i les notícies de Barcelona a noticies.hiha.cat.

Com hi ajuda la tecnologia semàntica?

Relaciona la informació en lloc de deixar-la en fitxes separades: un esdeveniment sap on se celebra, en quin barri, quan i qui hi participa. Això permet descobrir plans a partir d'un lloc, d'una persona o d'una zona, i no només a partir d'una llista.

Puc publicar els gràfics i les dades?

Sí, en articles i reportatges, sense alterar-ne les xifres i amb la menció «Font: DondeGo / HiHa.cat». Als mapes cal mantenir el crèdit dels límits de barris (Ajuntament de Barcelona, Open Data BCN). Ho trobareu tot a com citar aquestes dades.

Les dades són de tota l'activitat cultural de Barcelona?

No. Són els esdeveniments que DondeGo ha documentat, que és molt però no tot. Per això parlem d'esdeveniments documentats i no d'un recompte oficial.

Quina relació té amb DondeGo?

HiHa.cat és un projecte de DondeGo. L'empresa n'és la titular i hi aporta la plataforma de dades i la tecnologia.

Hi ha publicitat?

HiHa.cat no mostra anuncis. Els criteris de publicació són a la política editorial.

Què esteu desenvolupant ara?

Una cerca dins del lloc, més textos revisats en català i més relacions entre notícies, llocs, persones i esdeveniments.

Contacte de premsa

Per a entrevistes, dades o materials, escriviu a [email protected] amb l'assumpte Premsa. Per a qüestions sobre l'empresa, també podeu escriure a DondeGo a [email protected].